Jakie są różnice pomiędzy opakowaniem, paczką a przesyłkę. Kiedy ich używamy i co oznaczają? Poniżej znajdują się ogólne definicje opakowania, paczki oraz przesyłki.
Opakowanie to wyrób wykonany najczęściej z tektury, który służy do zabezpieczenia produktu lub towaru podczas transportu. Opakowanie może mieć różny kształt choć najczęściej będzie to prostopadłościan. W transporcie masowym opakowanie z tektury o kształcie prostopadłościany definiowane jest jako opakowanie standardowe.
Paczka składa się z opakowania oraz przedmiotów lub towarów umieszczonych w opakowaniu. Przedmiot lub towar lub wiele przedmiotów lub towarów umieszczonych w opakowaniu w którym przedmioty lub towary będą przemieszczane będą zatem łącznie stanowiły paczkę. Towar (towary) lub przedmiot (przedmioty), które zostaną umieszczone w opakowaniu można w ten sposób wysłać korzystając z usług przewozowych (np.: usług kurierskich).
Przesyłka to paczka, której został nadany specjalny kod (np.: numer przesyłki) do której zostanie przyklejona etykieta, która została zarejestrowana w systemie przewoźnika i która została lub zostanie odebrana od nadawcy i zostanie doręczona do odbiorcy przez przedstawiciela przewoźnika (np.: kuriera).
Istnieją oczywiście odstępstwa powyższych definicji natomiast generalnie opakowanie to wyrób w którym umieszcza się towar lub przedmiot. Po umieszczeniu towaru lub przedmiotu w opakowaniu możemy wówczas mówić o "paczce", a gdy paczce zostanie nadany specjalny numer i zostanie zgłoszona do nadania w systemie przewoźnika wówczas możemy mówić o "przesyłce".
Zamów kuriera DPD. Paczkę od nadawcy odbierze kurier DPD i doręczy ją do adresata. Sprawdź szybkie nadania.
Nadaj paczkę w punkcie. Paczkę nadasz w paczkomacie InPost lub paczko punkcie InPost. Nadaj paczkę.
Zamów kuriera FedEX. Paczkę odbierze kurier FedEX i doręczy ją do adresata. Wyślij przesyłkę.
Zamów kuriera lub nadaj paczkę w punkcie lub automacie paczkowym. Sprawdź ofertę Black Friday.